اطلاعیه آموزشی

28 02 2020 23:20
کد خبر : 6707009
تعداد بازدید : 2

اطلاعیه روابط عمومی دانشگاه در خصوص فعالیت های آموزشی هفته آتی


 
 

اطلاعیه شماره ۲

برگزاری کلاس‌های آموزشی دانشگاه بوعلی‌سینا به صورت مجازی

 

پیرو ابلاغیه وزارت علوم، تحقیقات و فناوری (شماره و/۳۳۸۵۹۸ تاریخ ۱۳۹۸/۱۲/۷) در مورد طرح‌ها و برنامه‌ها و اقدامات دانشگاه‌ها در مواجه با شیوع ویروس کرونا، با عنایت بر تعطیلی برنامه‌های آموزشی دانشگاه تا پایان هفته جاری و هفته آتی ، بازگشت دانشجویان به محل اقامت دائمی خود (بسته شدن خوابگاه‌ها) و همچنین تماس‌های مکرر دانشجویان عزیز درخصوص تعیین تکلیف کلاس‌های درسی و نگرانی دانشجویان وخانواده‌ها در خصوص مخاطرات ناشی از شیوع ویروس کرونا به ویژه در محیط خوابگاه، و پیگیری‌های انجام شده، موضوع در شورای برنامه ریزی آموزشی و هیات رئیسه دانشگاه مطرح گردید. لذا با توجه به دشواری‌های ذکر شده و نیز به منظور جلوگیری از تشکیل کلاس‌ها به صورت خیلی ناقص و احتمال افت کیفی برنامه‌های آموزشی و پژوهشی، موارد ذیل برای بازه زمانی دهم تا پایان اسفند ماه ۹۸ در هیات رئیسه دانشگاه تصویب و اطلاع رسانی می‌گردد:

 

۱- فعالیت‌های علمی، اداری و اجرایی کماکان جاری و بدون وقفه ادامه دارد و اعضای هیات علمی و غیر هیات علمی به انجام وظایف موظف مشغول خواهند بود. در صورت ضرورت افراد می‌توانند از مرخصی استحقاقی استفاده نمایند.

۲- اعضای هیات علمی پاسخگوی سوالات و مراجعات علمی دانشجویان به ویژه در دوره‌های تحصیلات تکمیلی هستند.

۳- با تمهیدات لازم برای ارائه آموزش‌های الکترونیک برنامه‌های آموزشی، اعضای هیات علمی از این شیوه برای کمک به جبران عقب ماندگی درسی دانشجویان استفاده می‌کنند. مقرر گردید با همکاری حوزه IT دانشگاه، اقدامات لازم در این خصوص انجام شود.

۴- برای انجام تعهدات آموزشی، شامل پوشش کامل سرفصل و جلوگیری از افت کیفی برنامه‌ها، شورای آموزشی در تقویم آموزشی نیمسال دوم ۹۹-۹۸ تجدید نظر نماید. لذا پایان کلاس‌ها و بازه امتحانات متعاقبا اعلام می‌گردد.

۶- گروه‌ها و دانشکده‌ها از برگزاری هرگونه امتحان، اردو، بازدید علمی در این بازه زمانی خودداری نمایند.

۷- موضوع برگزاری دفاع از پایان نامه/رساله به سال ۹۹ موکول گردید.

۸- با توجه به مخاطرات ناشی از مراجعه حضوری دانشجویان در محیط‌های مختلف، مقرر گردید از سرویس‌دهی که منجر به حضور جمعی دانشجویان گردد، خودداری و نسبت به ضدعفونی کردن این محیط‌ها اقدام نماید.

بخش شیوه‌نامه دروس مجازی در اطلاعیه دیگری منتشر می‌شود.

 

روابط عمومی دانشگاه بوعلی سینا