معرفی دانشکده

معرفی دانشکده


تاریخ انتشار : Publish : نسخه قابل چاپ Print

دانشکده صنایع غذایی بهار

دانشکده صنایع غذایی بهار با همت مسئولین دانشگاه بوعلی سینا و نیز مسئولین استانی و شهرستانی و با استعانت از خداوند متعال و نصب العین قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری در بهمن ماه 1390 تأسیس گردید. با توجه به پتانسیل­های استان و به خصوص شهرستان بهار در زمینه تولید محصولات کشاورزی و دامی و نیاز به فرآوری این محصولات جهت عرضه به بازار داخلی و خارجی، تربیت دانشجو در رشته صنایع غذایی در گرایش­های مختلف اجتناب ناپذیر بود تا صنعت صنایع غذایی استان با بکارگیری افراد مجرب و تحصیل کرده، با قدرت و کیفیت برتر بیش از پیش پویاتر گردد.

در حال حاضر دانشکده در ابتدای خیابان امام خمینی شهر بهار واقع شده که اعم فعالیت­های آن در دو ساختمان مجاور هم با اعیانی حدود 900 مترمربع انجام می­شود. در ساختمان شماره 1، آزمایشگاه­ها، نماز خانه، دفتر بسیج دانشجویی، کلاس­ها، سایت کامپیوتر و دفتر کار اساتید و کارکنان قرار دارد و سلف سرویس دانشجویی، سالن مطالعه، کتابخانه و دفتر انجمن­های علمی در ساختمان شماره 2 واقع شده است.  ساختمان­های مذکور جهت اجرای برنامه کوتاه مدت دانشگاه خریداری و تجهیز گردیده است که امید می­رود در آینده نزدیک در زمین­های اختصاص یافته از اراضی ملی شهرستان در منطقه قرق بهار، ساختمان­های آموزشی، پژوهشی و اداری جدید بنا گردیده و شاهد رشد و گسترش دانشکده باشیم.
 تاکنون (1397) با گذشت 6 سال از تأسیس دانشکده صنایع غذایی، بسیاری از دانش آموختگان از این دانشکده در مقاطع بالاتر در دانشگاه های مطرح کشور همچون دانشگاه تهران، صنعتی اصفهان، تبریز ، علوم پزشکی همدان و ... پذیرفته شده و بسیاری دیگر در کارخانجات مختلف صنایع غذایی استان های کشور مشغول به ارائه خدمت می باشند. پس از تلاش های مستمر و پیگیری جناب آقای دکتر ساکی، ریاست محترم دانشکده و معاون محترم آقای دکتر مصطفی کرمی موفق به اخذ موافقت و ایجاد مقطع کارشناسی ارشد در گرایش فناوری مواد غذایی  در سال 1397 گردیده که این مهم با همدلی و ممارست اعضای هیأت علمی دانشکده دست یافتنی شد.
آزمایشگاه های دانشکده با تجهیزات و دستگاه های پیشرفته تجهیز گردید تا هم با ارائه خدمت به مراجعه کنندگان از بیرون دانشگاه و هم دانشجویان واعضای محترم هیأت علمی دانشگاه بوعلی  سینا آمادگی خود را برای پذیرش و انجام پایان نامه های کارشناسی ارشد صنایع اعلام نماید. این دانشکده آمادگی دارد تا طبق آزمایشات اعلام شده در سامانه خدمات آزمایشگاهی دانشگاه بوعلی سینا به آدرس:   centlab.basu.ac.ir/ نمونه های آزمایشی را دریافت و آزمایشات و اندازه گیری های لازم را انجام داده و نتایج را به دست متقاضیان برساند.
    
نمایی از داخل ساختمان را در تصاویر ذیل مشاهده فرمایید که می توانید با مراجعه به منو و انتخاب گالری تصاویر نماهای بیشتری را ملاحظه فرمایید.


 
ساختمان مجاور دانشکده شامل سالن غذاخوری و آشپزخانه در طبقه پایین و سالن مطالعه و کتابخانه در طبقه دوم می باشد.