درباره > معرفی دانشکده

دانشکده صنایع غذایی بهار

دانشکده صنایع غذایی بهار با همت مسئولین دانشگاه بوعلی سینا و نیز مسئولین استانی و شهرستانی و با استعانت از خداوند متعال و نصب العین قرار دادن رهنمودهای مقام معظم رهبری در بهمن ماه 1390 تأسیس گردید. با توجه به پتانسیل­های استان و به خصوص شهرستان بهار در زمینه تولید محصولات کشاورزی و دامی و نیاز به فرآوری این محصولات جهت عرضه به بازار داخلی و خارجی، تربیت دانشجو در رشته صنایع غذایی در گرایش­های مختلف اجتناب ناپذیر بود تا صنعت صنایع غذایی استان با بکارگیری افراد مجرب و تحصیل کرده، با قدرت و کیفیت برتر بیش از پیش پویاتر گردد.

در حال حاضر دانشکده در ابتدای خیابان امام خمینی شهر بهار واقع شده که اعم فعالیت­های آن در دو ساختمان مجاور هم با اعیانی حدود 900 مترمربع انجام می­شود. در ساختمان شماره 1، آزمایشگاه­ها، نماز خانه، دفتر بسیج دانشجویی، کلاس­ها، سایت کامپیوتر و دفتر کار اساتید و کارکنان قرار دارد و سلف سرویس دانشجویی، سالن مطالعه، کتابخانه و دفتر انجمن­های علمی در ساختمان شماره 2 واقع شده است.  ساختمان­های مذکور جهت اجرای برنامه کوتاه مدت دانشگاه خریداری و تجهیز گردیده است که امید می­رود در آینده نزدیک در زمین­های اختصاص یافته از اراضی ملی شهرستان در منطقه قرق بهار، ساختمان­های آموزشی، پژوهشی و اداری جدید بنا گردیده و شاهد رشد و گسترش دانشکده باشیم.
    
نمایی از داخل ساختمان را در تصاویر ذیل مشاهده فرمایید که می توانید با مراجعه به منو و انتخاب گالری تصاویر نماهای بیشتری را ملاحظه فرمایید.

ساختمان مجاور دانشکده شامل سالن غذاخوری و آشپزخانه در طبقه پایین و سالن مطالعه و کتابخانه در طبقه دوم می باشد.


 
 
همدان، چهارباغ شهید مصطفی احمدی روشن، دانشگاه بوعلی سینا کد پستی: 65178-38695
 
www.basu.ac.ir تلفن: +98-81-38381601-10 فکس: 081-38380633

پیاده سازی و اجرا توسط شرکت شبکه فراپیوند